تستی برای سنجش فضولی !


۴ - یکی از افراد حاضر در یک جمع دوستانه به آهستگی مشغول صحبت با تلفن همراهش است. آیا گوشتان را تیز می کنید تا ببینید جریان از چه قرار است؟- بله (۱۰)

- خیر(۰)

۵ - آیا تا به حال درون کیف کسی را از روی کنجکاوی گشته اید؟- بله (۱۰)

- خیر(۰)

۶ - دوستانتان به یک مهمانی دعوت شده اند که شما در لیست مهمانان نبوده اید، آیا صبح روز بعد از مهمانی با آنها تماس می گیرید تا درباره آنچه در مهمانی اتفاق افتاده سؤال کنید؟- بله (۱۰)

- خیر(۰)

۷ - اگر متوجه روحیه افسرده یکی از دوستان و یا همکارانتان شوید، چه می کنید؟- منتظر می مانم تا اگر خودش مایل بود سر صحبت را بازکند.(۰)

- سعی می کنم به نحوی موضوع را به او ربط بدهم تا مسأله مطرح شود. (۵)

- آنقدر اصرار می کنم تا بالاخره دلیل ناراحتی اش را بگوید. (۱۰)

۸ - فردی که در وسیله نقلیه عمومی کنار شما نشسته، مشغول دیدن تعدادی عکس است. آیا کنجکاوی باعث می شود زیرچشمی به عکس های او نگاه کنید؟- بله (۱۰)

- خیر(۰)

۹ - بطور اتفاقی کلمه رمز دسترسی به صندوق پست الکترونیکی یکی از دوستانتان را پیدا می کنید. آیا نگاهی به ای میل های او می اندازید؟- بله (۱۰)

- خیر(۰)

۱۰ - در خیابان راه می روید که می بینید دونفر شروع به دعوا می کنند. آیا می ایستید تا ببینید موضوع چیست؟- بله (۱۰)

- خیر(۰)
 
 

جواب تست :

۰ تا ۳۰ امتیاز:

شما حتی یک رگ فضولی هم در بدنتان ندارید؛ یا حداقل در امور دیگران فضولی نمی کنید. دلیل آن هم مشخص است: یا فکر می کنید که باید حریم خصوصی دیگران را محترم بشمارید و یا مشغولیات ذهنی بهتری دارید. در هر صورت نتیجه این است که به هیچ عنوان در اموری که به شما ربطی ندارد دخالت نمی کنید.

۳۵ تا ۷۰ امتیاز:

خوب، شما طبیعتاً آدم کنجکاوی هستید. اما خوشبختانه کنجکاوی شما کنترل شده است و تمام سعی تان بر این است که از دخالت در امور دیگران پرهیز کنید. بعضی وقتها برای گرفتن اخبار دست اول ممکن است هر کاری بکنید؛ به خصوص اگر پای شایعات پر آب و تاب در میان باشد.

۷۵ تا ۱۰۰ امتیاز:

شما اطلاعاتی درباره تر یا خشک بودن هیزم جهنم ندارید؟ برای شما هیچ چیز هیجان انگیزتر از کشف مسائل شخصی دیگران نیست و در این باره هر تلاشی که لازم باشد انجام می دهید. احتمالاً تا به حال از طرف دوستانتان لقب فضول را دریافت کرده اید. اگر این اتفاق تا به این لحظه نیفتاده، مطمئن باشید در آینده ای نه چندان دور خواهد افتاد.

 
 
 
/ 2 نظر / 24 بازدید
مرد احساسی

متنفّرم از خودم... که همیشه نگران کسانی میشوم که اگر بِمیرم هم نگرانم نخواهند شد... خسته نباشید دوست عزیز

علی فلسفی

قایقت می شوم بادبانم باش بگذار هرچه حرف پشت مان می زنند مردم باد هوا شود دورترمان کند !